OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim
Pożar w Destylarni Sobieski - ćwiczenia Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
czwartek, 11 listopada 2010 23:27

alt

Dnia 22 października na terenie Destylarni Sobieski odbyły się ćwiczenia ppoż.. Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru w magazynie spirytusu. W zdarzaniu brały udział jednostki z PSP i OSP Starogard Gdański oraz Zakładowej OSP, na miejscu ćwiczenia obserwował również Komendant Wojewódzki PSP.

Więcej…
 
Spadające odłamki elewacji - kościów p.w. św. Katarzyny w Starogardzie Gd. Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 26 października 2010 18:30
W piątek 22 października, kilka minut po godz. 12 starogardzkie PSK otrzymuje zgłoszenie, że z elewacji kościoła p.w. św. Katarzyny odrywają się ozdobne elementy muru stwarzając zagrożenie dla poruszających się ulicą Podgórną osób oraz pojazdów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano nasz zastęp SH-18 z 3 osobową obsadą.

Więcej…
 
Poszukiwanie osoby zaginionej - akcja "Grzybiarz" Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 26 października 2010 18:29

Ponad 40 osób (strażaków, policjantów i funkcjonariuszy Straży Leśnej) prowadziło poszukiwania chorego na cukrzycę mężczyzny, który wyszedł na grzyby i nie wrócił do miejsca zamieszkania. Poszukiwania trwały blisko 3 godziny, osobę zaginioną odnaleziono i po udzieleniu pomocy przedmedycznej przetransportowano do szpitala.

Więcej…
 
Ćwiczenia p-poż na ternie zakładu Fabryki Mebli Okrętowych FAMOS Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 26 października 2010 18:28

altŚroda (6 października) była kolejnym dniem, w którym nasi ratownicy doskonalili swoje umiejętności na ćwiczeniach organizowanych przez KP PSP Starogard. Tym razem ćwiczenia odbyły się na terenie zakładów Fabryki Mebli Okrętowych FAMOS.


Więcej…
 
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa ekologicznego Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
niedziela, 24 października 2010 22:45

altDnia 5 października odbyły się ćwiczenia symulujące wyciek substancji ropopochodnej do rzeki Wierzyca. W ćwiczeniach tych uczestniczyło 6 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.


Więcej…
 
Zabezpiecznie XIX Biegu Kociewskiego Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 05 października 2010 20:42

alt

Dnia 2 października odbyła się XIX edycja Biegu Kociewskiego. Podobne jak w poprzednich latach tak i teraz nasi ratownicy oraz strażacy PSP Starogard pomagają w organizacji oraz zabezpieczają miejsce tej Imprezy. Gościem honorowym biegu był MARCIN LEWANDOWSKI
mistrz Europy - Barcelona 2010, członek kadry olimpijskiej, rekordzista Polski


Więcej…
 
12 kilometrowa plama oleju Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
środa, 29 września 2010 20:46

Zastęp SLRd z JRG przy skrzyżowaniu z ul. Skarszewską


Dnia 27 września ok. godz. 10:50 do PSK wpływa informacja o plamie substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 22 pomiędzy miejscowościami od miejscowości Zblewo do Starogardu gdańskiego.
Więcej…
 
Pożar budki dróżniczej - Szpęgawsk Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 28 września 2010 07:27


Dnia 25 września o godz. 18:29 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku dróżniczego przy trasie kolejowej Tczew – Starogard w miejscowości Szpęgawsk. Do tego zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA 2,5/25 wraz z dwoma zastępami JRG PSP Starogard.Więcej…
 
Utonięcie w Płaczewie. Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
wtorek, 20 lipca 2010 22:51

W niedzielę kilka minut przed godz. 19 starogardzkie PSK otrzymało informację o zaginięciu i prawdopodobnym utonięciu osoby w jeziorze Płaczewo gm. Starogard. Na miejsce zdarzenia natychmiastowo zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

Więcej…
 
FESTYN STRAŻACKI - relacja Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
środa, 16 czerwca 2010 21:00

Kilka minut po godz. 10 oficjalnego otwarcia festynu strażackiego dokonał dh Łukasz Zblewski - Prezes naszej OSP. Mimo że otwarcie festynu odbyło się praktycznie punktualnie to na parkingu przy hipermarkecie Carrefour panowało już istne oblężenie. Zainteresowanie festynem znacznie przekroczyło nasze oczekiwania.


Założeniem festynu było hasło "Poczuj się strażakiem". Do tej pory wszelkie imprezy tego typu odbywały się jako typowe pokazy, które zgromadzeni widzowie mogli oglądać z pewnej odległości. Tym razem jednak to nasi goście ubierali umundurowanie bojowe, zakładali na plecy aparaty oddechowe i brali w swoje ręce ciężki sprzęt do ratownictwa technicznego.


Więcej…
 
Psu na ratunek - nietypowa akcja w gminie Skarszewy Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Lemke   
środa, 16 czerwca 2010 21:03

Do nietypowego zdarzenia zostali zadysponowani nasi ratownicy dnia 17 maja 2010r. W czasie gdy spora część strażaków z powiatu starogardzkiego walczyła z pożarem stodoły w Więckowach nasi ratownicy zostali wezwani do wyciągnięcia psa który nie mógł wyjść ze zbiornika osadowego w miejscowości Bączek gm. Skarszewy.Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional