Ćwiczenia - Stado Ogierów w Starogardzie Gdańskim Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 22:38


Dnia 6 listopada strażacy z naszej jednostki brali udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez JRG PSP Starogard. Tym razem ćwiczenia odbyły się na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim. Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru w stajni

.Zobacz zdjęcia !!!


Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce ćwiczeń zadysponowano 2 zastępy z JRG PSP Starogard oraz po jednym zastępie z OSP Starogard oraz Sucumin. Po przybyciu na miejsce zastano pożar na pierwszym piętrze stajni dla koni. Obsługa ewakuowała wszystkie zwierzęta z zagrożonego budynku, Po zabezpieczeniu terenu działań do budynku wprowadzono rotę ratowników zabezpieczonych aparatami ODO z prądem wody w natarciu. Kolejny prąd wody w natarciu został podany przez otwory okienne przez zastęp SHD-32. Równocześnie ratownicy budowali linie zasilające z pobliskiego hydrantu.

Po zlokalizowaniu pożaru strażacy sprawdzili i przelali prądem wody pogorzelisko. Zastęp SHD32 prądem wody z działka schłodził powierzchnię dachu. Pomieszczenia przewietrzono za pomocą agregatu oddymiającego.


Po zakończeniu i podsumowaniu ćwiczeń strażacy zostali oprowadzeni po terenie Stada Ogierów zapoznając się układem budynków usytuowaniem dróg dojazdowych. Obsługa Stada przeprowadziła również instruktaż i pokaz wyprowadzania zwierząt z zagrożonych budynków.

Po zakończeniu ćwiczeń zastępy wróciły do jednostek.

W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy, 8 ratowników

OSP - 2 zastępy, 9 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25, SHD-32, SLRR, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

OSP Sucumin: GCBA 9/32


Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional