Plama oleju na jezdni - ul. Żwirki i Wigury Drukuj Email
wtorek, 26 lutego 2013 22:37


Dnia 5 listopada ok godz. 11:20 do PSK wpływa zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na ul. Żwirki i Wigury. Na miejsce zdarzenia zostają zadysponowane siły i środki z JRG PSP Starogard oraz zastęp GBA 2,5/25 z naszej OSP.

Po przybyciu na miejsce ratownicy zastają plamę substancji ropopochodnej – prawdopodobnie oleju napędowego o szerokości ok. 1 metra na całej długości ul. Żwirki i Wigury. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy z zastępu SLRd oraz naszego GBA przystępują do zebrania substancji za pomącą sorbentu. Po usunięciu nasączonego sorbentu resztki filmu olejowego zostają usunięte za pomocą dyspergentu. Zużyty sorbent zostaje przewieziony do jednostki celem przekazania do utylizacji. Po zakończeniu działań zastępy wracają do jednostek.

Zanieczyszczone zostało ok 1000m2 jezdni. Do usunięcia plamy zużyto 100 kg sorbentu oraz 10 litrów dyspergentu. Działania ratowników trwały 1 godzinę.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy 6 ratowników

OSP - 1 zastęp, 4 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLRd, SLRR, SLRR

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional