Fundacja Pracowników VKR wspiera starogardzkich ochotników Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2013 16:57Na początku roku 2012 nasza jednostka podjęła starania o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego i ochrony osobistej dla naszej jednostki z Fundacji Pracowników Grupy VKR. Po kilku miesiącach oczekiwania miłym zaskoczeniem była dla Nas pozytywna ocena naszego wniosku oraz załączonego kosztorysu. Dzięki wsparciu Fundacji nasza jednostka wzbogaciła się o cenny sprzęt.

Na zdjęciu: dh Magdalena z nowym Galletem F1 FSSłów kilka o Fundacji*

W 1991 r. Grupa VKR założyła Fundację Pracowników, której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz pracowników Grupy na całym świecie. Od momentu swojego powstania w 1991 r. Fundacja udzieliła dofinansowania w ponad 2000 przypadków. Dziś, wszyscy pracownicy firmy i ich najbliższe rodziny mogą ubiegać się o wsparcie To samo dotyczy stowarzyszeń i instytucji, które chcą uzyskać pomoc finansową dla działań typu non-profit na rzecz lokalnych społeczności, wśród których działa firma należąca do Grupy VKR.


Dzięki otrzymanym środkom po wnikliwej ocenie zebranych ofert i dokonaniu zakupu nasza jednostka wzbogaciła się o deskę ortopedyczną wraz ze stabilizatorami i kompletem pasów, hełmy Gallet z latarkami na hełmowymi, obuwie bojowe i koszarowe oraz kominiarki niepalne i rękawice bojowe. Wszystkie środki ochrony osobistej posiadają odpowiednie certyfikaty i świadectwa dopuszczenia do stosowania w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dzięki wyposażeniu naszych ratowników w nowoczesny sprzęt ochrony osobistej będą mogli oni jeszcze szybciej i skuteczniej podejmować działania pewni własnego bezpieczeństwa.

Naszym ostatnim krokiem w tym przedsięwzięciu było udanie się delegacji OSP Starogard do zakładu DOVISTA należącego do Grupy VKR. Nasi strażacy udali się tam, aby podziękować Paniom Oli i Małgorzacie, które zajmowały się przekazaniem naszego wniosku i wszelkimi formalnościami związanymi z dofinansowaniem dla naszej jednostki. Na ręce tych dwóch osób trafiły podziękowania oraz 2 pamiątkowe statuetki – jedna z nich trafi bezpośrednio do Zarządu Fundacji w Danii.


W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim chcemy jeszcze raz podziękować za okazane wsparcie i poświęcony nam czas, pracę i zrozumienie naszego powołania.

Foto: Lemi

*Informacja zawarta w folderze informacyjnym Fundacji Pracowników Grupy VKR


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional