Ćwiczenia na obiekcie - DPS Szpęgawsk Drukuj Email
poniedziałek, 11 marca 2013 21:36


25 listopada strażacy z JRG oraz OSP Starogard i Siwiałka wspólnie ćwiczyli na obiekcie Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku. W ćwiczeniach symulujących wybuch pożaru wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia z ćwiczeń !!!


Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do PSK w Starogardzie Gdańskim poprzez system wyrywania pożaru i zostało potwierdzone telefonicznie przez pracownika obiektu. Na miejsce udali się ratownicy z okolicznych OSP ( Starogard i Siwiałka) oraz JRG PSP. Po przybyciu ma miejsce zastali jeden z budynków silnie zadymiony, mieszkańcy tego obiektu zostali ewakuowani przez personel przed przybyciem ratowników. Niestety po przeliczeniu wszystkich osób okazało się jednej brakuje.

Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Do budynku zostaje wprowadzona rota zabezpieczona aparatami ODO z prądem wody w natarciu. Jej zadaniem jest zlokalizowanie pożaru oraz odszukanie zaginionej osoby. Zabezpieczeniem roty pracującej wewnątrz zadymionego budynku jest dwóch ratowników z OSP Starogard. Po otrzymaniu sygnału o odnalezieniu zaginionej osoby na pierwszym piętrze budynku pomagają w jej ewakuacji i przekazują do zorganizowanego niedaleko punktu medycznego.


W tym samym czasie pozostali ratownicy organizują zaopatrzenie wodne, budują linie zasilające oraz podają prąd wody z wysięgnika SHD-32. Nasi ratownicy zasilają ze zlokalizowanego nieopodal punktu czerpania wody.

Po zlokalizowaniu i dogaszeniu pożaru wnętrze obiektu zostaje oddymione. W wyniku przeszukania nie odnaleziono innych osób poszkodowanych. Pozostaje jeszcze zwinięcie sprzętu i zakończenie ćwiczeń.

Zanim zastępy udały się do jednostek strażacy mieli możliwość zapoznania się z układem pomieszczeń w obu budynkach DPS.


W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy 8 ratowników

OSP - 2 zastępy, 10 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLRd, SLRR, GCBA 9,5/50, SHD-32

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

OSP Siwiałka: GBA 2,5/16

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional