Usunięcie uszkodzonego drzewa - Rokocin Drukuj Email
wtorek, 12 maja 2009 22:49
OSP Starogard w akcji
Miejsce po wyłamanym konarze...
Dziś (12 maja) ok. godz. 10 do PSK w Starogardzie Gdańskim wpłynęła informacja o niebezpiecznie uszkodzonym drzewie w Rokocinie na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano SH-18 z OSP Starogard, oraz SLOP (oficer dyżurny powiatu) z JRG PSP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Operator SH-18 dh. Sebastian ...
Ratownicy musieli zachować szczególną ostrożność....

Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali kasztanowiec, z którego obłamał się konar stanowiący 1/3 drzewa. Po oględzinach stwierdzono, że drzewo w środku jest wypróchniałe i w każdym momencie może runąć. Stanowiło to spore niebezpieczeństwo dla pojazdów i pieszych poruszających się ulicą Parkową oraz dla osób, które przebywały w placówce DPS. W związku z tym zdecydowano o wycięciu całego drzewa.

 

 

Dh Marek Liss i Marcin Wojcicki
A w koszu doświadczona ekipa...

Po zablokowaniu ulicy strażacy z podnośnika, przy użyciu pilarki wycinali poszczególne gałęzie i konary. Następnie usunięto pień i obłamany konar ,który zawisł na sąsiednim drzewie. Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do jednostki. Czas pracy ratowników: 2 godz.

 

SLOP z JRG PSP Starogard
Całość akcji nadzorował oficer operacyjny powiatu

 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional