Obchody Dnia Strażaka - Starogard Gdański Drukuj Email
piątek, 08 maja 2009 22:46

08.05.2009.

Image
Dzień Strażaka 2009
4 maja to bardzo ważny dzień w strażackim kalendarzu. Nie tylko w Polsce, ale i na cały świecie obchodzony jest Dzień Strażaka. Zbiega się to z dniem patrona strażaków – Św. Florianem. W starogardzkiej OSP obchody Dnia Strażaka przeniesiono na piątek - 8 maja.

 

 

 

 

 

Już od godz. 16 w Domu Strażaka im. Adama Olżyńskiego panował spory ruch. Przybywali zaproszeni goście, druhowie, członkowie sekcji bojowej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Punktualnie o 17:00 nasz prezes dh Łukasz Zblewski otworzył uroczystą akademię z okazji Dnia Strażaka.

 

Image
Zaproszeni goście....

Na wstępie przywitał przybyłych gości. Wśród samorządowców i przedstawicieli lokalnych władz nie zabrakło Prezydenta miasta Starogardu Gdańskiego - dh Edmunda Stachowicza. Gościliśmy prezesa Zarządu Powiatowego OSP dh  Wiesława Wrzesińskiego oraz druhów z zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Niestety swą obecnością nie zaszczycił nas Komendant Powiatowy PSP (miało to związek z centralnymi obchodami Dnia Strażaka w Toruniu), ale zgodnie z danym słowem odwiedził nas zaraz po swym powrocie już w stopniu brygadiera. Gratulujemy awansu!

 

Kolejną częścią akademii było wręczenie medali i odznaczeń. W tym roku wyróżniono następujące osoby.

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:

Edmund Stachowicz s. Feliksa
Marcin Lemke s. Zdzisława
Wojciech Igel s. Wojciecha

Odznaką Strażak Wzorowy:

Michał Kirschner
Marcin Resczyński
Artur Lewandowski
Agnieszka Piepiórka

 

Image
Wręczenie odznaczeń Strażak Wzorowy

 

Odznaką za wysługę lat:

60 lat – Kazimierz Burczyk
55 lat – Tadeusz Kosecki
20 lat – Zbigniew Rosani
10 lat – Janusz Urban
10 lat – Zbigniew Miszewski
10 lat – Wiesław Wrzesiński
10 lat - Maciej Jarczyk
5 lat - Grzegorz Nagórski
5 lat – Mikołaj Grabowski
5 lat – Marek Żuk

 

Image
Wręczenie odznak za wysługę lat.

 

 

Po tej miłej ceremonii głos zabrali zaproszeni goście. Akademia zakończyła się skromnym poczęstunkiem, gdzie nad obsługą zebranych gości czuwała obsługa złożona z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional