Miejskie Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek OSP. Drukuj Email
niedziela, 07 czerwca 2009 11:49

Dh. Michał

Dnia 5 czerwca na terenie Starogardzkiego Stada Ogierów (popularnie nazywane Stadniną) odbyły się Miejskie zawody Sportowo Pożarnicze. W zawodach tych udział wzięły 3 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta.

 

 

Zawody rozpoczęły się o godz. 15:00. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny reprezentujące 3 jednostki OSP z terenu miasta. Były to: OSP Starogard (drużyna męska i kobieca), Ochotnicza Zakładowa Straż Pożarna „Destylarnia SOBIESKI” oraz Ochotnicza Zakładowa Straż Pożarna Fabryki Mebli Okrętowych „FAMOS”. Niestety ze względu na obecność tylko jednej drużyny żeńskiej nasze dziewczyny startowały poza klasyfikacją co nie przeszkodziło im pokazać naprawdę wysokiego poziomu wyszkolenia.

 

Przygotowanie do rozpoczęcia ćwiczeń
Teren starogardzkiego Stada Ogierów - tu odbyły się zawody

 

Pierwszą rozegraną konkurencją było ćwiczenie bojowe zwane potocznie „bojówką”. Polega ono na sprawieniu linii ssawnej oraz linii tłocznej , podaniu dwóch prądów wody i przewróceniu ustawionych celów. W tej konkurencji rywalizacja była naprawdę zaciekła. Różnice w czasach były naprawdę niewielkie:

I miejsce: OSP „Famos” z czasem 56.28 sekund,

II miejsce: OSP Starogard z czasem 56,59 (różnica zaledwie 21 setnych sekundy),

III miejsce OSP „Destylarnia SOBIESKI” z czasem 1 minuta i 1,03 sekundy

Panie ze starogardzkiej OSP uzyskały czas 1 minuta i 4,25 sekundy

 

Startowały 4 drużyny w tym jedna żeńska
Zbiórka przed rozpoczęciem zawodów

 

Kolejną konkurencją był rzut odcinkiem W-52 do celu oddalonego o 18 metrów. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się również strażacy z „FAMOSU” choć ochotnicy z destylarni uzyskali wynik słabszy zaledwie o 22 cm.

Na trzeciej pozycji uplasowali się ochotnicy ze starogardzkiej OSP. Ostatnią konkurencją było bardzo widowiskowe przeciąganie liny. Ze względu iż do konkurencji stanęli strażacy linę zastąpiono odcinkiem W-75. Po rozegraniu tej konkurencji najlepsi okazali się strażacy z „Destylarni”. Kolejne miejsca zajęli ratownicy z OSP Starogard i „Famosu”.

 

Zakończenie zawodów
Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów

 

Po zakończeniu tych konkurencji zarządzono zbiórkę gdzie Komisja Sędziowska ogłosiła wyniki i wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zawody zakończono, a drużyny udały się na skromny posiłek. Dzięki takim imprezom łączącym elementy rywalizacji i zabawy starogardzcy ochotnicy mogą integrować swoje środowisko.

 

Dziewczyny z OSP Starogard
W takim towarzystwie każde zawody wspomina się bardzo miło......

 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional