Tragiczny wypadek w Kopytkowie - fotoprzestroga Drukuj Email
niedziela, 07 czerwca 2009 22:52

 

Image

Dnia 6 czerwca o godz. 18:18 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpływa informacja o wypadku w okolicy Kopytkowa (gm. Smętowo Graniczne). Na miejsce zdarzenia udają się 2 zastępy z JRG PSP Starogard oraz zadysponowano 2 zastępy OSP (po jednym ze Smętowa Granicznego i Leśnej Jani)

 

 

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy marki Seat Toledo rozbity na przydrożnym drzewie. Według wstępnych ustaleń auto z nieznanej przyczyny zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w drzewo. Niestety na ratunek dla kierowcy było już za późno. Lekarz z karetki pogotowia stwierdził zgon kierującego pojazdem. Był on jedyną osobą która jechała tym samochodem. Zadania ratowników ograniczyły się  do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, a następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolniono zakleszczone ciało kierowcy. Ze względu na zablokowanie drogi wyznaczono objazdy. Po zakończeniu pracy przez policyjnych techników auto załadowano na lawetę i uprzątnięto pozostałości po wypadku.

Image

Image

W akcji która trwała 2h i 35 min. wzieło udział 5 zastępów straży pożarnej - 20 ratowników (w tym 2 zastępy OSP - 12 ratowników) oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe. Przyczyny wypadku ustala Policja.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców - zdejmijmy  nogę z gazu, zachowajmy należytą ostrożność podczas prowadzenia pojazdu. Zapewne nikt z nas nie chciał by stanąć w obliczu takiej tragedii. Nasze bezpieczeństwo na drogach jest w dużej mierze zależne właśnie od NAS

 

Podziękowanie dla administratora serwisu OSP Leśna Jania za udostępnienie i zgodę na publikację zdjęć.

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional