Usunięcie uszkodzonego drzewa - Park Miejski Drukuj Email
czwartek, 25 czerwca 2009 22:08
Image
Akcja trwa.....
Dnia 23 czerwca o 19:05 do PSK w Starogardzie wpływa informacja o poważnym uszkodzeniu drzewa na terenie Parku Miejskiego w Starogardzie. Na miejsce zdarzenia udają się 2 zastępy PSP Starogard.

Image
Usuwanie konarów z koryta rzeki
Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali olbrzymią topolę, której spora część została złamana przez silny wiatr. Złamane konary upadając uszkodziły ogrodzenie tarasu nad Wierzycą, część z nich znalazła się w korycie rzeki. Pozostała część drzewa stanowiła poważna zagrożenie dla osób spędzających czas w parku. Miejsce zdarzenia zostaje zabezpieczone. Kierujący akcją ratowniczą poleca zadysponować SH-18 z OSP Starogard oraz dźwig, bez którego pomocy usunięcie konarów z Wierzycy okazałoby się bardzo trudne.
Image
Współpraca zastępu SH-18 i dźwigu....

Po przybyciu na miejsce zastępu SH-18 oraz dźwigu strażacy przystępują do pracy. Poszczególne konary są przecinane pilarkami a następnie zaczepiane do zawiesi dźwigu i przenoszone w wyznaczone miejsce. Ratownicy znajdujący się w wysięgniku pomagają zaczepić konar, który jednym końcem zawiesił się na drzewie. Następnie za pomocą pilarek usuwają pozostałe gałęzie, które stanowiły zagrożenie.

Po wykonaniu wszystkich koniecznych prac zastępy wracają do swoich jednostek. W zdarzeniu wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz dzwig. Działania trwały 1 godz. 37 min.Image
Konar wyciąnięty wprost z wierzycy....


Foto: dh Marcin Wojcicki

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional