Skutki ulewy w Starogardzie (30 czerwca 2009) Drukuj Email
środa, 01 lipca 2009 18:10
Wszystko gotowe - mozna pompować
529-83 na miesjcu zdarzenia (ul. Nowowiejska)
Wystarczyło zaledwie kilkanaście minut ulewnego deszczu aby w starogardzkim PSK rozdzwoniły się telefony z prośbami o pomoc w wypompowaniu wody z zalanych piwnic, sklepów i ulic. W związku z intensywnymi opadami starogardzcy strażacy interweniowali 17 razy.

Pierwsze zgłoszenia wpływają po godz. 19:10. Nasi strażacy zdążyli zaledwie ustawić wysięgnik w garażu (po akcji usuwania roju pszczół na ul. Owidzkiej) kiedy otrzymaliśmy dyspozycje wyjazdu do zalanej piwnicy w budynku jednorodzinnym na ul. Parkowej. Po przybyciu na miejsce nasi ratownicy zastali piwnicę o pow. ok 100 m2 zalaną wodą na głębokość ok 30 cm. Wstępnie wodę wypompowywano za pomocą motopompy pływającej "Niagara" następnie resztę wody (po zlokalizowaniu  studzienki) elektryczną pompą szlamową "Grundfoss".


Na zdjęciu dh Michał, a w tle reszta składu
Zwijamy sprzęt po zakończonych działaniach .... i do jednostki....

Po zakończeniu działań na ul. Parkowej otrzymujemy kolejne wezwanie na ulicę Nowowiejską. Tu również zalana została piwnica, szczęśliwie mniejsza, a i głębokość wody nie przekraczała 15 cm. Tutaj wystarczyła elektryczna szlamówka i po 10 minutach pompowania piwnica zostaje osuszona. Do obu zdarzeń udaliśmy się zastępem GBA2,5/25. Łączny czas pracy naszych strażaków to1 godz. 20 min.

W międzyczasie strażacy z JRG PSP oraz zadysponowanego zastępu GBA 3,32 z OSP Sumin obsłużyli łącznie 15 zdarzeń (między innymi na ulicach Kopernika, al. Jana Pała II, Szumana i Krasickiego). Na terenie gminy Bobowo, strażacy z tej jednostki wyjechali do 3 zdarzeń.


Foto: OSP Starogard Gdański

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional