Pożar w starogardzkim młynie Drukuj Email
piątek, 31 lipca 2009 18:20
Image
Nasz SH-18....
Środowy poranek 29 lipca zapowiadał się jako zupełnie normalny dzień. Do czasu kiedy z okolicy ul. Tczewskiej nie zaczęły unosić się kłęby czarnego, gęstniejącego z każdą chwilą dymu. O godz. 9:50 do starogardzkich strażaków dociera zgłoszenie o pożarze w kompleksie budynków nieczynnych starogardzkich młynów. Na miejsce udają się 3 zastępy PSP Starogard, po chwili zadysponowany zostaje SH-18 z naszej jednostki.


Image
Zastępy na miejscu zdarzenia


Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazuje się iż doszło do pożaru izolacji na instalacji przemysłowej i centralnego ogrzewania biegnącej na estakadzie pomiędzy budynkami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali 2 prądy wody w natarciu na palące się elementy. Po zlokalizowaniu pożaru oraz dogaszeniu tlącej się izolacji ratownicy sprawdzili wnętrze przylegających do estakady budynków pod kątem przedostania się ognia do wewnątrz obiektu. Szczęśliwie szybko i sprawnie przeprowadzona akcja wykluczyła taką możliwość. Po zakończeniu działań strażacy zwinęli sprzęt i zastępy udały się do jednostek.


Image
Widoki na wypaloną estakadę

Image


Akcja trwała 40 min. Podano 2 prądy wody zużywając jej ok 5m3. W działaniach wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej (w tym 1 zastęp OSP) w sumie 10 ratowników (w tym 3 z OSP).

Foto: dh Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional