Pożar w starogardzkim młynie Drukuj
Wpisany przez Marcin Lemke   
piątek, 31 lipca 2009 18:20
Image
Nasz SH-18....
Środowy poranek 29 lipca zapowiadał się jako zupełnie normalny dzień. Do czasu kiedy z okolicy ul. Tczewskiej nie zaczęły unosić się kłęby czarnego, gęstniejącego z każdą chwilą dymu. O godz. 9:50 do starogardzkich strażaków dociera zgłoszenie o pożarze w kompleksie budynków nieczynnych starogardzkich młynów. Na miejsce udają się 3 zastępy PSP Starogard, po chwili zadysponowany zostaje SH-18 z naszej jednostki.


Image
Zastępy na miejscu zdarzenia


Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazuje się iż doszło do pożaru izolacji na instalacji przemysłowej i centralnego ogrzewania biegnącej na estakadzie pomiędzy budynkami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali 2 prądy wody w natarciu na palące się elementy. Po zlokalizowaniu pożaru oraz dogaszeniu tlącej się izolacji ratownicy sprawdzili wnętrze przylegających do estakady budynków pod kątem przedostania się ognia do wewnątrz obiektu. Szczęśliwie szybko i sprawnie przeprowadzona akcja wykluczyła taką możliwość. Po zakończeniu działań strażacy zwinęli sprzęt i zastępy udały się do jednostek.


Image
Widoki na wypaloną estakadę

Image


Akcja trwała 40 min. Podano 2 prądy wody zużywając jej ok 5m3. W działaniach wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej (w tym 1 zastęp OSP) w sumie 10 ratowników (w tym 3 z OSP).

Foto: dh Marek Liss