Pożar w drukarni - ćwiczenia Drukuj Email
niedziela, 03 listopada 2013 22:3212 grudnia ratownicy ze Starogardzkiej OSP i JRG PSP po raz kolejny spotkali się na wspólnych ćwiczeniach. Tym razem symulowany pożar wybuchł w pomieszczeniach magazynowych drukarni „BB&s-ka” w Koteżach.Fotogaleria z ćwiczeń


Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP Starogard oraz GBA 2,5/25 z naszej jednostki. Przybyli na miejsce ratownicy zastali zadymione pomieszczenia magazynowe, pracownicy drukarni zostali ewakuowani przed przybyciem ratowników, z wyjątkiem magazyniera, który przebywał w pomieszczeniu gdzie wybuch pożar. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi wprowadza do pomieszczenia 2 roty strażaków w aparatach ODO. Ich zadanie to lokalizacja osoby poszkodowanej oraz ugaszenie pożaru. Już po chwili w labiryncie pomiędzy regałami strażacy odnajdują ewakuują nieprzytomnego magazyniera, druga rota po zlokalizowaniu źródła ognia podaje jeden prąd wody w natarciu.


Poszkodowany zostaje przekazany do zlokalizowanego na zewnątrz punktu medycznego, a następnie po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Pomieszczenie magazynu jest sukcesywnie oddymiane, i po gruntownym sprawdzeniu zarówno pod kątem obecności osób poszkodowanych jak i pożarowym przekazane właścicielowi obiektu.


Po zakończonych ćwiczeniach i zwinięciu sprzętu nastąpiło krótkie podsumowanie a następnie ratownicy zapoznali się z obiektem i najważniejszymi zagrożeniami związanymi z prowadzoną tam działalnością.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy 6 ratowników

OSP - 1 zastęp, 5 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 9,5/50, GLBA 1,5/12 SLRr

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional