Poszukiwania osoby zaginionej - Starogard 15.12.2013 Drukuj Email
niedziela, 03 listopada 2013 22:35

Dnia 15 grudnia ok. godz. 22 nasi ratownicy zostają wezwani do remizy alarmowym SMS-em. Już po chwili z naszej remizy wyjeżdża zastęp GBA 2,5/25 z 6 osobową obsadą i udaje się na ul. Jagiełły gdzie w okolicy restauracji „Słoneczna” ustanowiono punkt koncentracji sił i środków do akcji posztukowania 27-letniego mężczyzny.Pogoda działała na niekorzyść zgromadzonych tam ratowników i policjantów – ujemna temperatura, pada gęsty śnieg, który bardzo szybko przysypuje wszystkie ślady. Decyzją prowadzącego poszukiwania policjanta pierwszy w kolejności zostaje sprawdzony teren piekiełek wzdłuż lewego brzegu rzeki Wierzyca w kierunku szpitala. Niestety bez efektu....

W między czasie na miejsce dysponowane są kolejne zastępy OSP oraz pododdział Prewencji Policji z Gdańska.

Po przybyciu zadysponowanych sił i środków jeszcze raz sprawdzono wcześniej przeszukiwany teren, część policjantów i strażaków została skierowana do przeczesania terenu wzdłuż torów kolejowych i prawego brzegu rzeki.

Następnie wszystkie zastępy przemieściły się na ul. Skarszewską gdzie przeszukano ogródki działkowe oraz tereny przyległe do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Niestety bez rezultatu. Po blisko 5 godzinach akcji ze względu na warunki atmosferyczne zadecydowano o wstrzymaniu poszukiwań.

Mężczyzna został odnaleziony w niedzielę rano. Jak się okazało, spacerował ulicami miasta. Nic mu się nie stało.

 

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 1 zastęp, 1 ratownik

OSP - 5 zastępów, 38 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

OSP Skarszewy: SLKw

OSP Sucumin: SLKw

OSP Bobowo: SLKw

OSP Siwiałka: GBA 2,5/16

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional