Znów zawinił alkohol - fotoprzestroga Drukuj Email
poniedziałek, 20 lipca 2009 18:17
Image
Ratownicy na miesjcu zdarzenia
Od publikacji naszej ostatniej foto przestrogi "Piłeś - Nie jedz!!!" minęły zaledwie 2 tygodnie. Niestety! Ciągłe apele o zachowanie zdrowego rozsądku i trzeźwości za kierownicą wciąż nie trafiają do wiadomości niektórych kierowców. Oto kolejny przypadek który jasno i wyraźnie pokazuje skutki prowadzenia pojazdu na "podwójnym gazie".Image
Poszkodowany już w karetce - za moment odjazd do szpitala

W niedzielę 19 lipca, kilka minut po godz. 19 do PSK w Starogardzie wpłynęła informacja o wypadku drogowym na ul Sobieskiego. Na miejsce udają się 3 zastępy PSP Starogard, pogotowie ratunkowe i policja. Zastany na miejscu zdarzenia widok bardzo zaskoczył ratowników. Osobowy Renault Clio wbity w mur. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, jednocześnie ewakuowano kierowcę z samochodu i przekazano go załodze pogotowia. Strażacy odłączyli akumulator oraz ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Kierowca został przewieziony do szpitala św. Jana w Starogardzie. Odblokowano jeden pas ruchu a strażacy przepuszczali pojazdy wahadłowo. Miejsce zdarzenia przekazano technikom dochodzeniowym z Policji a po zakończeniu ich pracy pojazd załadowano na lawetę. Miejsce zdarzenia uprzątnięto i zastępy wróciły do jednostki.
Image

Zapewne oglądając zdjęcia nasuwa się pytanie jak mogło dojść do tego zdarzenia. Otóż samochód wjechał w ulicę Sobieskiego od strony ul  Tczewskiej. Prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości oraz stanu w jakim znajdował się kierowca pojazd zjechał na prawą stronę wjechał na chodnik i uderzył przednim prawym nadkolem w słup znaku drogowego "przejście dla pieszych". Po uderzeniu w słup auto odbiło w lewo przecięło oba pasy ruchu , wpadło na chodnik i ze sporą siłą uderzyło w mur.

Image
Od tego znaku odbiło się auto - cud że nikogo nie potrąciło....

Praktycznie nikomu poza kierującym pojazdem nic się nie stało. Jednakże w ciągu tygodnia na ulicy Sobieskiego panuje spory ruch. nie brakuje też osób poruszających się chodnikiem. Być może wśród osób które w tej chwili czytają ten artykuł są takie które często tam przechodzą. Może ich najbliżsi bądź krewni poruszają się ulicą Sobieskiego?? Wracają z pracy, szkoły czy z położonych w pobliżu ogródków działkowych. Czy mieli by możliwość uciec pijanemu kierowcy spod kół?? Czy mieli by szansę zobaczyć jeszcze swoich bliskich?? Apelujemy o rozsądek - piłeś nie jedź!! Są taksówki, komunikacja miejska, w ostateczności można pójść pieszo. To o wiele lepsze rozwiązanie niż bycie potencjalnym mordercą, z wyrokiem i widokiem przez zakratowane okna.

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional