Wypadek na DK 22 - 11 października 2012 Drukuj Email
niedziela, 20 stycznia 2013 22:24

Dnia 11 października do PSK w Starogardzie Gdańskim wpływa zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Starogardem Gdańskim a miejscowością Szpęgawsk. Na miejsce zdarzenia udają się siły i środki ze starogardzkiej JRG PSP oraz zastęp GBA 2,/25 z naszej OSP.


Na miejscu ratownicy zastają samochody osobowe marki VW Passat oraz Opel Omega po zderzeniu. Passat znajduje się na środku jezdni, zaś Omega leży na dachu na barierkach energochłonnych. 3 osoby opuściły pojazdy samodzielnie kolejne 3 osoby zostały ewakuowane przez świadków zdarzenia przed przybyciem ratowników. Ratownicy zabezpieczają miejsce działań. Osobom poszkodowanym zostaje udzielona pomoc przedmedyczna. W obu pojazdach ratownicy odłączają akumulatory i neutralizują wycieki płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Na tlącą się komorę silnika w Oplu podano jedne prąd wody oraz dogaszono za pomocą gaśnicy proszkowej.

Po przybyciu zespołów ratownictwa medycznego poszkodowani zostają przekazani a następnie przewiezieni do szpitala ś. Jana w Starogardzie.


Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję i załadowaniu uszkodzonych pojazdów na lawety pomocy drogowej uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych, działania zakończono a zastępy wróciły do jednostek. Akcja trwała 2 godz. i 8 min.

W akcji wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy 8 ratowników

OSP - 1 zastęp, 5 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 9,5/50, SLRd, SLRR

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: dh. Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional