Pożar stogu słomy - Starogard ul. Lubichowska Drukuj Email
środa, 16 stycznia 2013 23:12


Dnia 24 września o godz. 17:50 do starogardzkiego PSK wpływa informacja o pożarze stogu słomy przy ul. Lubichowskiej. Na miejsce zdarzenia zostają zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej – GCBA 5/24 z JRG PSP Starogard oraz GBA 2,5/25 z OSP Starogard Gdański.


Po przybyciu na miejsce ratownicy zastają stóg słomy ułożony z prasowanych kręgów o średnicy ok. 1,5m częściowo objęty pożarem. Pożar intensywnie się rozwija w związku z czym część ratowników podaje 2 prądy wody w obronie, a pozostałe roty usuwają nie objęte ogniem kręgi w bezpieczne miejsce. Zadysponowane zostają kolejne zastępy z OSP Sucumin. Po usunięciu nie objętej pożarem części stogu na bezpieczną odległość pożar zostaje ugaszony 2 prądami wody w natarciu a pogorzelisko przerzucone i przelane. Po zakończeniu działań zastępy udają się do jednostek.

W akcji wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 2 zastępy 4 ratowników

OSP - 3 zastępy, 13 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25, SLRR

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

OSP Sucumin: GCBA 9/32 GCBA 6/32

Pożar sklasyfikowano jako średni (pow. pożaru ok. 150m2, kubatura pożaru ok. 750m3) Podano dwa prądy wody zużywając jej ok. 30 m3 wody. Straty pożarowe oceniono na 8 tyś. zł zaś uratowane mienie na ok. 3 tyś. zł. Akcja trwała 3 godz. i 55 min.

Foto: dh Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional