VIII Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego i Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP Drukuj Email
sobota, 02 czerwca 2012 20:42


Dziś ( 2 czerwca) w Zblewie odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, oraz VIII Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować ze drużyna chłopców naszej MDP zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, a nasi ratownicy zajęli III miejsce ustępując przeciwnikom zaledwie o 5 punktów.Choć pogoda nie rozpieszczała strażaków, zebrali się oni licznie na boisku sportowym w Zblewie. Na czas przelotnych opadów zawody były przerywane. Łącznie do wspólnej rywalizacji stanęło 16 drużyn MDP ( w tym 6 dziewczęcych) oraz 12 drużyn złożonych z ratowników OSP – do rywalizacji w ratownictwie medycznym.

W pierwszej kolejności wystartowała sztafeta pożarnicza dziewcząt. Wielu zawodniczkom w pamięć zapadnie mokra murawa stadionu, która skutecznie utrudniała wykonanie tego zadania. W sztafecie pożarniczej prym wiodły zawodniczki z MDP OSP Sucumin. Następnie wystartowali chłopcy, tutaj klasę pokazali zawodnicy z MDP OSP Klonówka. Tuż za nimi, na drugiej pozycji uplasowali się nasi chłopacy z MDP OSP Starogard

Następnym zadaniem było ćwiczenie bojowe. Po raz kolejny młodzież z Sucumina i Klonówki potwierdziła swoje przygotowanie zajmując pierwsze miejsca. Nasi chłopacy zajęli czwartą pozycję w tej rywalizacji natomiast dziewczynom szczęście nie dopisało i zajęły szóstą pozycję Po podsumowaniu punktów klasyfikacja generalna wyglądała następująco:

Drużyny dziewczęce:

1 – MDP Sucumin

2 – MDP Bobowo

3 – MDP Osieczna

4 – MDP Pączewo

5 – MDP Czarna Woda

6 – MDP Starogard Gdański


Drużyny chłopięce:

1 – MDP Klonówka

2 – MDP Starogard Gdański

3 – MDP Zblewo

4 – MDP Wielki Bukowiec

5 – MDP Kamionka

6 – MDP Lubichowo

7 – MDP Skórcz

8 – MDP Skarszewy

9 - MDP Czarna Woda

10- MDP Osieczna

Równoczesne z zawodami MDP rozgrywane były VIII Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego. Tutaj pod okiem wymagających sędziów strażacy udzielali pomocy przedmedycznej na trzech stanowiskach. Na pierwszym z nich mieli do czynienia z ciężarną kobietą porażoną prądem elektrycznym, na drugim z zadławieniem dziecka zaś na trzecim z klasycznym wypadkiem komunikacyjnym ( 2 osoby w aucie, które uderzyło w słup energetyczny. Wszyscy ćwiczący byli oceniani według wstępnie przygotowanych arkuszy, które obejmowały prawidłowy przebieg udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Po zliczeniu punktacji ze wszystkich 3 stanowisk klasyfikacja generalna wyglądała następująco:


1 – OSP Kaliska ( 264 pkt.)

2 – OSP Osiek ( 260 pkt.)

3 – OSP Starogard Gdański (259 pkt.)

4 – OSP Siwiałka

5 – OSP Pinczyn

6 – OSP Skórcz

7 – OSP Lubichowo

8 – OSP Wielki Bukowiec

9 – OSP Szlachta

10- OSP Skarszewy

11- OSP Czarna Woda

12- OSP Leśna Jania

Ratownicy medyczni OSP Starogard: od lewej stoją: Sławomir Lewandowski, Marcin Łuszczyński, Marcin Lemke i Sebastian Kucharczyk

Warto zauważyć niewielką ( zaledwie 5 punktową różnicę pomiędzy drużynami z pierwszej trójki, która to utrzymała się na podium od zeszłego roku ( pierwsza była OSP Kaliska zaś OSP Starogard i Osiek zajęły 2 pozycję ex aequo).

Zakończeniem zawodów było wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe oraz Zarząd Wojewódzki ZOSP RP. Zwycięzcy zawodów MDP otrzymali nagrody rzeczowe, wszystkich uczestników wyróżniono zaś pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Ratownicy medyczni walczyli o sprzęt dla swoich jednostek. I tak strażacy z OSP Kaliska wzbogacili się nosze podbierakowe, OSP Osiek otrzymało przenośnego AED-a a nasi ratownicy otrzymali kolejny pulsoksymert. Wszystkie drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz zestawami uzupełniającymi do torby R-1


Foto:Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional