Pożar w "Galerii Szwarc" - aktualizacja Drukuj Email
środa, 16 maja 2012 13:14

Dziś (16 maja) kilkanaście minut po godz. 10 do PSK w Starogardzie Gdańskim dotarła informacja o silnym zadymieniu w "Galerii Szwarc" w Starogardzie Gdańskim przy ul. Rycerskiej. Na miejsce zdarzenia skierowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej, w tym nasz zastęp GBA 2,5/25. Już na miejscu okazało się że najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej i pożar objął jedną z szaf rozdzielni elektrycznej...


Zgłoszenie o pożarze zostało przesłane przez instalację wykrywania. Niespełna po 3 minutach od zgłoszenia pierwszy zastęp PSP był już na miejscu zdarzenia. Jak się okazało, doszło do pożaru w jednej z szaf rozdzielni elektrycznej. Przed przybyciem na miejsce pożar, po wcześniejszym odłączeniu zasilania próbowali gasić pracownicy techniczni oraz ochrona obiektu.

alt

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym ugasili pożar za pomocą gaśnicy proszkowej. Konieczne okazało się wycięcie kilku otworów w ściankach z płyty kartonowo gipsowej w celu sprawdzenia czy ogień nie rozprzestrzenił się na przewody elektryczne. W tym samym czasie kolejne roty ratowników udały się do położonego w obiekcie przedszkola. Szczęśliwie w pomieszczeniach, w których przebywały dzieci nie stwierdzono zadymienia, ani obecności tlenku węgla. Po zlokalizowaniu pożaru, oraz upewnieniu się, że pożar nie przedostał się w inne miejsca klatkę schodową oddymiono za pomocą agregatu oddymiającego, a dzieci wraz z obsługą przedszkola ewakuowano na zewnątrz. Po zakończeniu działań Pogotowie Energetyczne odłączyło dopływ prądu do budynku, obiekt przekazano właścicielowi a zastępy wróciły do jednostek.

Pożar sklasyfikowano jako mały (pow. pożaru ok. 2m2). Pożar ugaszono za pomocą gaśnicy proszkowej – zużyto 6 kg. proszku. Straty pożarowe oceniono na 30 tyś. zł. Akcja trwała 1 godz. i 36 min. W trakcie działań z budynku ewakuowano ponad 60 osób ( w tym 47 dzieci)

alt

W akcji wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 6 zastępów, 13 ratowników

OSP - 1 zastęp, 3 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25 , GLBA1,5/12 , SLRd , SLRR , SLRR

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25


Foto: dh Marek Liss


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional