Pies na "bezludnej wyspie" Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2012 21:18

altDziś ok. godz. 10:00 nasi ratownicy zostali zadysponowani przez PSK do kolejnego nietypowego zdarzenia. Tym razem starogardzcy ochotnicy musieli ratować psa, który "utknął" na wysepce, która znajdowała się na terenie stawu w Parku Miejskim. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA 2,5/25.

alt

Po przybyciu ma miejsce ratownicy zabezpieczyli teren działań. Pies faktycznie znajdował się na wysepce i nikt nie wiedział, w jaki sposób się tam znalazł, niestety wysoki murek otaczający parkowy staw skutecznie uniemożliwiał czworonogowi ucieczkę z pułapki.

alt

Strażacy za pomocą 3 przęseł drabiny nasadkowej zbudowali pomost, który przerzucili ponad wodą. Niestety, psu nie łatwo poruszać się po szczeblach drabiny, szczególnie, że prowizoryczny pomost ulegał delikatnym wahaniom. W związku z tym jeden z naszych ratowników przeszedł po drabinie na wysepkę i bezpiecznie przetransportował psa na brzeg. Zaledwie tylko jego łapy znalazły się na pewnym gruncie skorzystał ze zwróconej mu wolności i oddalił się w nieznanym kierunku. Ratownicy zwinęli sprzęt i udali się do jednostki.

alt

Foto: dh Marek Liss


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj122
mod_vvisit_counterW tym miesiącu341
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5030
mod_vvisit_counterOgółem1981603

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 03 Maj, 2022

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2022 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional