Piłeś - Nie jedź!!!! - Fotoprzestroga Drukuj
Wpisany przez Marcin Lemke   
czwartek, 09 lipca 2009 11:14
Zastępy PSP na miejscu zdarzenia
Miejsce wypadku - Skrzyżowanie ulic Pomorskiej i Pelplińskiej

Dnia 2 lipca ok. godz. 16:10 do PSK w Starogardzie wpływa zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Pelplińskiej. Do zdarzenia wyjeżdżają 3 zastępy PSP Starogard.

Ze starogardzkiej jednostki wyjeżdżają SLRd GLBA 1,5/12 oraz SLOP. Na miejsce zdarzenia zadysponowana zostaje również karetka pogotowia ratunkowego. Po przybyciu na miejscu ratownicy zastają 2 samochody po zderzeniu. Mitsubishi Pajero stoi „wypchnięte” w głąb ulicy Pomorskiej. Osoba kierująca tym pojazdem samodzielnie opuszcza samochód. Drugi pojazd Audi A4 stoi w obrębie skrzyżowania z rozbitym przodem. Niestety 2 osoby podróżujące tym pojazdem wymagają udzielenia pomocy medycznej.
Karetka odwozi poszkodowamych do szpitala
W wypadku poszkodowane zostały 2 osoby .....

Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia, odłączają akumulatory i odcinają dopływ gazu w jednym z pojazdów. Poszkodowane osoby z Audi po udzieleniu pomocy przedmedycznej zostają przekazane załodze pogotowia ratunkowego a następnie przetransportowane do szpitala św. Jana w Starogardzie. Ze względu na częściowo zatarasowane skrzyżowanie strażacy kierują ruchem.

Do wypadku przyczyniła się kierująca Mitsubishi. Nie ustąpiła ona pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia Co gorsza po zbadaniu alkomatem okazało się, iż osoba ta była w stanie nietrzeźwości.Strażacy kierują ruchem ....
Wypadek poważnie utrudnił ruch na skrzyzowaniu..

Myślę, iż nietrudno powiązać to zdarzenie z alkoholem. Mamy też nadzieję, że te zdjęcia ( na szczęście jeszcze nie drastyczne) będą przypominać naszym kierowcom, że alkohol i samochód to wyjątkowo nieudany duet. Duet, który może skończyć się naprawdę tragicznie. Dla nas, naszych bliskich i zupełnie niewinnych, innych uczestników ruchu drogowego.

PAMIĘTAJ!!! PIŁEŚ??? NIE JEDŹ!!!!


Pojazdy po zdrezeniu....
Do tego wypadku mogło nie dojść - zawinił alkohol

Foto: Lemi